ZBOŽÍ V AKCI

běžná cena 1 190 Kč (47 EUR)
cena 990 Kč (39 EUR)

KONTAKTY

WellMarket
tel: +420 776 150 199
wellmarket@seznam.cz
www.wellmarket.cz

 

Partnerský e-shop :

Při souběžné objednávce z obou eshopů

zaplatíte

jen jedno poštovné.

 



INFORMACE O ZBOŽÍ
Jak se starat o postel

Roztoči představují významný alergen, který dokáže potrápit desetitisíce lidí. Kvůli tomu, abychom se jich zbavily, vyhazujeme z bytu koberce, závěsy a další lapače prachu. Na druhé straně jim často vytváříme ideální podmínky k životu, zpravidla nevědomky.

Roztoč sluníčko a teplo rád

Nejvhodnější podmínky pro růst roztočů, jak uvádí odborná literatura, jsou teploty mezi 22 až 26 stupni a vlhký vzduch. Jako nejpříznivější se uvádí vlhkost v rozmezí 70 až 80 procent, přežijí i při padesáti procentech. Nižší už na ně působí nepříznivě.

Pokud tedy větráme peřiny v létě po ránu, nabízíme těmto škůdcům ideální podmínky. Nejenže se teplota pohybuje zpravidla na ideálních hodnotách, ale to samé platí i pro vlhkost. Ta během dne kolísá, a právě po ránu bývá nejvyšší. Jediné, co roztočům nedělá dobře, je světlo.

Rozhodně to ale neznamená, že bychom měly peřiny hned po probuzení zastlat pod přehoz nebo dát do peřiňáku. Dosáhneme tím stejného efektu. Peřiny budou teplé a vlhké a roztoči se mohou radovat. Během noci totiž v průměru každý z nás vypotí – aniž by si toho většinou všiml – půl litru tekutiny.

Asi to budeme nerady slyšet, ale správně se o postel starají naše děti, když jen tak odhrnou peřinu a mírně natřepou polštář – prokážou tím určitou snahu po sobě ustlat, ale moc to nepřehání. Podle odborníků to ale dělají správně!

Přikrývky a polštáře byste měli každý den protřepat. Je také důležité, aby se z nich uvolnila vlhkost, která se do nich dostane během noci. Proto ráno pořádně vyvětrejte ložnici, a pokud přes postel dáváte přehoz nebo uklízíte peřiny do peřiňáku, učiňte tak až několik hodin po větrání Pokud to dodržíme, vlhkost se uvolní a přikrývka zůstane vzdušná a příjemná.

Pozor, když se rozhodneme – ať už kvůli tomu, že doma máme alergika nebo jako prevenci – kupovat polštáře a přikrývky, které se dají prát. Je důležité sledovat údaje o doporučené údržbě. Pokud zvolíme ty pratelné na čtyřicet, nebo i šedesát stupňů, boj s roztoči prohráváme! K jejich zničení jsou totiž třeba teploty vyšší než šedesát stupňů! Pro alergiky bychom tak měly kupovat výhradně soupravy, které lze vyvařovat.

Existuje ale i druhá extrémní teplota, která roztočům nesvědčí. A to je mráz. Mnohé už možná tuší, jak je to s tím větráním peřin venku. Je samozřejmě vhodné a žádané, ale ne v létě. Ideální den, kdy vyneseme peřiny na zahradu nebo balkon, je takový, kdy svítí slunce, teploty se pohybují pod bodem mrazu a pokud mírně fouká, tím lépe! Roztoči nemají rádi sluneční paprsky, mráz je spolehlivě zničí a při teplotách pod nulou bývá také minimální vlhkost vzduchu!

Proto, milé dámy, nepeskujme své děti, že už si zase neustlaly postel a jak to bude v jejich pokoji vypadat! Raději je napodobme, zdraví je totiž přednější!


Údržba lůžkovin s dutým vláknem a mikrovláknem

Polštář  nebo přikrývku po zakoupení a vybalení protřepte a nechte nějaký čas ležet. Hlavně přikrývky potřebují nějaký čas aby nabraly objem - byly stěsnané do obalu.

Správný postup při praní 

Na praní přikrývek s dutým vláknem nebo mikrovláknem volte pračky, které mají náplň minimálně sedm kilogramů suchého prádla. Deky mají velkou nasákavost, a mohly by pak silnou rotací poškodit pračku. Polštáře je možné prát i v pětikilogramové pračce.Doporučujeme také použít pouze třetinovou dávku pracího prášku oproti obvyklé dávce a dále nechat polštáře a deky minimálně pětkrát vymáchat, aby se z nich odstranily nejen právě roztoči a jejich zbytky, ale i veškerý prací prostředek, který by mohl dráždit. Při máchání můžete přidat do pračky i několik kapek eukalyptového oleje, které lůžkoviny nejen provoní, ale především má také tu schopnost zabíjet roztoče.

Naopak opatrní byste měli být při odstřeďování, zde je vhodné použít program na šetrné ždímání a rozhodně ho nenechávat běžet déle než třicet sekund. Jinak se poruší výplň z dutých vláken a polštář či deka ztratí svůj tvar.

Vyprané přikrývky a polštáře pak nechte dobře proschnout buď na slunci, nebo je dejte do sušičky. Kdo ji má, je ve výhodě, protože může pečovat o své spaní častěji než jen v létě. U alergiků je to skoro nutnost, peřiny a polštáře by se jim měly prát jednou až dvakrát do měsíce. U zdravých lidí to není třeba tak často, polštáře si zaslouží vyprat jednou až dvakrát ročně, u přikrývek postačí tato péče jednou za dva roky, pokud nejsou mimořádně znečistěny.

 

Vlastosti výrobků s péřovou výplní

Peří je tradiční přírodní materiál. Má nenahraditelné tepelně-izolační vlastnosti. Dýchá, zajišťuje vysokou měkkost a zároveň pružnost výrobku, má dlouhou životnost a nízkou hmotnost.Lépe přilne k tělu a rychleji zahřeje.

•Se vzrůstající četností výskytu je stále aktuálnější otázka alergií. Mnohem častěji se vyskytuje alergie na všudypřítomné roztoče nebo na prach, nikoli na samotné peří.

•Předností peří je, že dokáže pohlcovat vlhkost a odvádět ji od těla. Tuto schopnost umělá vlákna postrádají.

•Výhodou je mnohem delší životnost - i deset let oproti umělým vláknům, které mají životnost okolo pěti let.

•Nabízíme přikrývky z peří husího. Oproti levnějšímu peří kachnímu je lehčí , nadýchanější a není tak cítit jako mastnější a těžší peří kachní.

YThlMmV