Polštář nebo přikrývku po zakoupení a vybalení protřepte a nechte nějaký čas ležet. Hlavně přikrývky potřebují nějaký čas aby nabraly objem - byly stěsnané do obalu.
Správný postup při praní
Na praní přikrývek s dutým vláknem nebo mikrovláknem volte pračky, které mají náplň minimálně sedm kilogramů suchého prádla. Deky mají velkou nasákavost, a mohly by pak silnou rotací poškodit pračku. Polštáře je možné prát i v pětikilogramové pračce.Doporučujeme také použít pouze třetinovou dávku pracího prášku oproti obvyklé dávce a dále nechat polštáře a deky minimálně pětkrát vymáchat, aby se z nich odstranily nejen právě roztoči a jejich zbytky, ale i veškerý prací prostředek, který by mohl dráždit. Při máchání můžete přidat do pračky i několik kapek eukalyptového oleje, které lůžkoviny nejen provoní, ale především má také tu schopnost zabíjet roztoče.
Naopak opatrní byste měli být při odstřeďování, zde je vhodné použít program na šetrné ždímání a rozhodně ho nenechávat běžet déle než třicet sekund. Jinak se poruší výplň z dutých vláken a polštář či deka ztratí svůj tvar.
Vyprané přikrývky a polštáře pak nechte dobře proschnout buď na slunci, nebo je dejte do sušičky. Kdo ji má, je ve výhodě, protože může pečovat o své spaní častěji než jen v létě. U alergiků je to skoro nutnost, peřiny a polštáře by se jim měly prát jednou až dvakrát do měsíce. U zdravých lidí to není třeba tak často, polštáře si zaslouží vyprat jednou až dvakrát ročně, u přikrývek postačí tato péče jednou za dva roky, pokud nejsou mimořádně znečistěny.